Ga naar content (Ga naar content)

15-07-24

Nieuwbouw Colosseum en Mallegat: klaar voor de start! 

Afgelopen week zijn de bestemmingsplannen in de raad vastgesteld voor de woningbouw aan de Colosseumweg en het Mallegat, in totaal gaat het om zo’n 800 woningen. De nieuwbouw aan de Colosseumweg start als eerste. ‘Goed nieuws’, zegt Ronald Wagter die ernaar uitkijkt om te beginnen. 

© Orange Architects

In de nieuwbouw Colosseumweg, langs het Varkenoordseviaduct, komen zo’n 650 woningen verdeeld over sociale huur, midden- en hoog segment. Met een grote variatie aan woningen voor senioren, alleenstaanden, gezinnen en samenwonenden. Doorgangen vanaf het viaduct tussen de drie bouwblokken zorgen voor een open verbinding met de wijk Hillesluis. Voor maatschappelijke en commerciële voorzieningen is 3.000 m2 beschikbaar.

Ronald Wagter is projectmanager van het Colosseumproject: ‘We kunnen nu snel de omgevingsvergunning voor de bouw aanvragen zodat er echt gebouwd kan worden. Dat is goed voor Rotterdam omdat gevarieerd woningaanbod broodnodig is.’

© Orange Architects

Eerst bouwrijp maken

Wanneer gaan buurtbewoners er wat van merken? Ronald: ‘Medio september starten we met bouwrijp maken van het terrein. Op en rond het bouwterrein zijn er dan verschillende werkzaamheden zoals het ontgraven en saneren van eventueel vervuilde grond. Ook beginnen we met het verwijderen van sporen, damwanden en brengen we de eerste riolering aan. Vooraf gaan we de omgeving natuurlijk goed informeren over de werkzaamheden. Ik ben blij dat na jaren plannen maken en voorbereiden het nu echt staat te gebeuren! 

Mallegat

De nieuwbouw bij het Mallegatpark bestaat uit een toren van 70 meter hoog met zo’n 190 woningen en ruimte voor daghoreca en maatschappelijke voorzieningen op de begane grond. Van de ruim 190 woningen is minimaal 40% middelduur, zowel huur als koop, en 60% koop in het midden- hoog- en topsegment. 

Lees meer...

Orange_Architects-Colosseumplot-Vredesplein.png

Inzage bestemmingsplannen Colosseumweg en Mallegat

Half juli zijn de bestemmingsplannen in de raad vastgesteld voor de woningbouw aan de Colosseumw...

Lezen (Inzage bestemmingsplannen Colosseumweg en Mallegat)
240925-LeonVanDerVelden-LOWRES-009.JPG

Vertel mij…. wat is Rotterdams Tij?

Opeens golft er een nieuwe naam rond… Rotterdams Tij. Wat is dit eigenlijk en wat gaat er gebe...

Lezen (Vertel mij…. wat is Rotterdams Tij?)
1_1.JPG

'Zwemt dat hier, joh?'

Kom 21 mei op World Fish Migration Day voor een rondleiding naar het Eiland van Brienenoord.

Lezen ('Zwemt dat hier, joh?')
FC_Waterkant_Impressie_031-1-1024x576.jpg

Stadsgesprekken: droom en denk mee over Waterkant

Wat wil jij doen of terugzien in Waterkant, de fonkelnieuwe wijk aan de Nieuwe Maas?

Lezen (Stadsgesprekken: droom en denk mee over Waterkant)

Nieuwsbrief

Stadionpark wordt het kloppend hart van Rotterdam waar wonen, sporten en beleven samenkomt. Wil je op de hoogte blijven van alle ontwikkelingen? Abonneer je dan op de nieuwsbrief!

Inschrijven