Ga naar content (Ga naar content)

03-04-23

Nieuwe ruimtelijke visie Feyenoord City 2.0


Sinds het beoogde stadion in Feyenoord City definitief van de baan is, hebben het Deense bureau EFFEKT en de Rotterdamse bureaus OMA en LOLA, onder regie van Stichting Gebiedsontwikkeling aan de Maas (StiGaM) en gemeente, een ruimtelijke verkenning gedaan naar de Waterkant. Dit is de nieuwe invulling van de plek aan de Nieuwe Maas waar het nieuwe stadion en de naastgelegen woningbouw stonden gepland. In het consultatiedocument zijn de resultaten van deze verkenning opgenomen. Het is de bedoeling om hiermee met de stad en de bewoners het gesprek aan te gaan over wat de kansen en mogelijkheden zijn om van de Waterkant een aantrekkelijk gebied te maken.

Aantrekkelijke groene en waterrijke wijk
In de verkenning wordt duidelijk dat de Waterkant door zijn gunstige ligging aan de rivier grote kansen heeft om een aantrekkelijke groene en waterrijke wijk te worden. Vanzelfsprekend met veel voorzieningen en recreatie. De verschillende voorbeelduitwerkingen laten zien dat er nog veel ruimte voor nadere invulling is.

Stadsgesprekken
Met de resultaten van de verkenning gaat de gemeente samen met StiGaM in mei en juni in gesprek met de stad, de bewoners van omliggende wijken, jongeren op Zuid, ondernemers en andere geïnteresseerden. De ideeën die worden verzameld, nemen we mee in het ambitiedocument, zodat een nieuw plan breed door de stad wordt gedragen en omarmd. In het najaar wordt het ambitiedocument aan de gemeenteraad voorgelegd ter besluitvorming.

Meer info over Waterkant

Lees meer...

Stadsarchief_Boogjes.jpg

Hoe het was: Hoe Stroomkoning op Zuid kwam

Wat zat hier vroeger eigenlijk? Wat deden de mensen voor werk? Hoe leefden ze?

Lezen (Hoe het was: Hoe Stroomkoning op Zuid kwam)
Still_eindejaarsvideo.jpg

Terugblik 2024

Wat gebeurde er in 2024 in Stadionpark en wat staat er nog te gebeuren?

Lezen (Terugblik 2024)
Orange_Architects-Colosseumplot-Colosseumweg_kopie.png

Nieuwbouw Colosseum en Mallegat: klaar voor de start!

Afgelopen week zijn de bestemmingsplannen in de raad vastgesteld voor de woningbouw aan de Colos...

Lezen (Nieuwbouw Colosseum en Mallegat: klaar voor de start!)
bhKarlienStroeve08.jpg

Blije bewoners, De Buitenkans opgeleverd!

Het is zo ver: alle bewoners van De Buitenkans hebben de sleutel van hun nieuwe huis in IJsselmo...

Lezen (Blije bewoners, De Buitenkans opgeleverd!)

Nieuwsbrief

Stadionpark wordt het kloppend hart van Rotterdam waar wonen, sporten en beleven samenkomen. Wil je op de hoogte blijven van alle ontwikkelingen? Abonneer je dan op de nieuwsbrief!

Inschrijven