Ga naar content (Ga naar content)

28-02-25

Stadsbrug: keuze voor tram of bus

Rotterdam krijgt een nieuwe stadsbrug waar snel en schoon openbaar vervoer overheen gaat rijden. Op 20 maart bespreekt de gemeenteraad de keuze tussen een tram of bus. Daarna beslissen de vier opdrachtgevers naar verwachting op 9 april. De bouw van de brug start vermoedelijk tussen 2030 - 2035.

Het plan is dat de nieuwe brug op Zuid in Stadionpark aankomt, nabij De Veranda en op Noord in De Esch bij de Nesserdijk. Op deze route, tussen Zuidplein en Kralingse Zoom gaat snel en schoon ov rijden. De rit met het ov tussen Zuidplein de Kralingse Zoom duurt ongeveer 15 minuten. Naast het ov is de brug voor fietsers, voetgangers en is er ruimte voor auto’s. De gemeenteraad bespreekt op donderdag 20 maart de keuze voor het nieuwe ov.

Vier opdrachtgevers

De brug is een gezamenlijk project van het ministerie Infrastructuur en Waterstaat, het ministerie van Volkshuisvesting, de Metropoolregio Rotterdam Den Haag (MRDH) en de gemeente Rotterdam. De MRDH bespreekt de keuze op 2 april. Naar verwachting beslissen deze vier opdrachtgevers op 9 april 2025 wat er over de brug gaat rijden en wat de route wordt.

Vrij liggende baan

De keuze gaat tussen een tram en een Bus Rapid Transit (BRT, hoogwaardig bussysteem). Beide systemen zijn vormen van hoogwaardig openbaar vervoer (HOV) net zoals metro, trein en (light)railvervoer dat zijn. Voor beide systemen is een vrij liggende baan nodig die in het stedelijk gebied moet worden ingepast.

Meer info: rotterdam.nl/stadsbrug

Lees meer...

Waterkant_Skyline_EFFEKT_OMA_LOLA_Web.jpeg

Een maand vol beslissingen: Stadionpark in beweging!

Afgelopen maand was niet zomaar een maand voor Stadionpark. Met een serie belangrijke besluiten ...

Lezen (Een maand vol beslissingen: Stadionpark in beweging!)
whsp97262.jpeg

Bouw gasontvangststation

De bouw van het nieuwe Gasontvangststation is zo goed als klaar. Stedin geeft nu het stokje over...

Lezen (Bouw gasontvangststation)
Stadionpark_nieuwsbrief-23.jpeg

Inloopbijeenkomst Waterkant: ‘Goed nagedacht over balans tussen rust en ruis’

Hoe hoog wordt het eigenlijk? Wanneer start het nou? Hoe zit het met parkeren? Zomaar wat vragen...

Lezen (Inloopbijeenkomst Waterkant: ‘Goed nagedacht over balans tussen rust en ruis’)
bhParkdeTweeHeuvels11.jpg

Lente: klein avontuur in Park De Twee Heuvels

Lente in Stadionpark! Jaap Nispeling is lid van Natuurvereniging IJsselmond. Naast beverexpert i...

Lezen (Lente: klein avontuur in Park De Twee Heuvels)

Nieuwsbrief

Stadionpark wordt het kloppend hart van Rotterdam waar wonen, sporten en beleven samenkomen. Wil je op de hoogte blijven van alle ontwikkelingen? Abonneer je dan op de nieuwsbrief!

Inschrijven