Ga naar content (Ga naar content)

03-07-25

Praat mee over de plannen voor Waterkant, Getijdenpark Feijenoord en station Stadionpark

Op dinsdag 8 juli bent u van harte welkom op de bijeenkomst over de nieuwe buurt Waterkant en Getijdenpark Feijenoord. Waterkant komt langs de Maas en de Korte Stadionweg. Er komen zo'n 3.500 woningen en veel ruimte voor onderwijs, ondernemen, ontspanning, sport en groen. We werken aan het stedenbouwkundig plan. Hierin staat hoe de gemeente Waterkant wil inrichten. We willen graag weten wat u van dit plan vindt. Wat uw aandachtspunten zijn. Zo kunnen we die meenemen in de volgende stappen van het plan.

Datum: Dinsdag 8 juli 2025
Waar: Bankwerkerstraat 9 (bij Difrenti Rutu)
Tijd: Vrije inloop tussen 16.30 – 20.30 uur, aanmelden is niet nodig

 

Op de inloopavond vindt u informatie over:

  • Bebouwing & programma: wat voor soort gebouwen komen er, waarvoor en voor wie? Denk aan hoeveel hoogbouw, laagbouw, sociale woningbouw of woningen in de vrije sector. En gebouwen voor scholen, kinderopvang, horeca, sociale ondernemingen, winkels, cultuur en sport.
  • Verkeer: hoe lopen de doorgaande routes voor auto’s, fietsers en voetgangers? Hoe zit het met parkeren? Hoe kom je uit Hillesluis en Feijenoord naar Waterkant?
  • Openbare ruimte & urban sport: wat komt er in de buitenruimte en hoe wordt die ingericht? Bewegen en sport zijn belangrijk in Waterkant. Er komt veel ruimte voor street culture en urban sports.
  • Getijdenpark Feijenoord: tussen het Eiland van Brienenoord en het Mallegat komt een park in en op het water waar je kunt wandelen. Voor wie is het park en wat is er te doen?
  • NS-station Stadionpark: op de plek waar nu station Stadion Feyenoord ligt, komt een sprinterstation waar je elke dag de trein kan pakken. In de toekomst kun je met een nieuwe tram naar Zuidplein en over de nieuwe stadsbrug. Wat betekent dit voor Hillesluis, De Veranda en Feijenoord?

Heeft u vragen of ideeën? Deel ze vooral met ons. Team Stadionpark en Stichting Gebiedsontwikkeling aan de Maas organiseren deze bijeenkomst en gaan graag met u in gesprek. Samen werken we aan een mooie en nieuwe buurt.

We kijken uit naar uw komst!

Lees meer...

bhSpeeltoestellen-Stadionpark04.jpg

Doe je work-out in de buitenlucht

Op de Sportcampus in Stadionpark staan sinds kort sport- en fitnesstoestellen in de buitenlucht....

Lezen (Doe je work-out in de buitenlucht)
bhMarcelVerhoef01.jpg

Fietsroute IJsselmonde: duik de geschiedenis in

Wist je dat er een echt kasteel stond in IJsselmonde? En de bouw van de Van Brienenoordbrug in d...

Lezen (Fietsroute IJsselmonde: duik de geschiedenis in)
Kolenbezorger_krijgt_drinken_collectieAryGroeneveld_NL-RtSA_4121_6459-01.jpg

Hoe het was: de kolenboer

In Feijenoord en IJsselmonde wordt veel gebouwd en opgeknapt. Maar wat zat hier vroeger eigenlij...

Lezen (Hoe het was: de kolenboer)
Getijdenpark_FeijenoordCity_view_01.jpg

Nieuw getijdenpark voor heel Rotterdam

Er rolt een groene golf door Rotterdam met weer goed nieuws voor Stadionpark! Het voorlopig ontw...

Lezen (Nieuw getijdenpark voor heel Rotterdam)

Nieuwsbrief

Stadionpark wordt het kloppend hart van Rotterdam waar wonen, sporten en beleven samenkomt. Wil je op de hoogte blijven van alle ontwikkelingen? Abonneer je dan op de nieuwsbrief!

Inschrijven